Ismét fészekalap készítés gólyakosárhoz Nógrád vármegyében

2026.02.21. 13:00 - 17:00

Baglyas-kő Vár Természetvédelmi Látogatóközpont

1
Ismét fészekalap készítés gólyakosárhoz Nógrád vármegyében

Már hagyományőrző a Nógrádi Tájegységben a gólyafészek-alap készítése, amit idén is folytatunk. Az alapnak szánt vékony, rugalmas gallyak kötegeléséhez sok önkéntesre van szükség.

Várjuk 2026. február 21-én (szombat) 13:00-tól a Baglyas-kő Vár Természetvédelmi Látogatóközpontba azokat a kicsiket és nagyokat, akik ily módon is szeretnék elősegíteni a gólyafiókák sikeres felnevelését. A középiskolás diákok - az adminisztrációs kötelezettségek mellett - közösségi szolgálatos órának is beszámíthatják a programon való részvételt. A közös együttműködési szerződéssel bíró oktatási intézmények pedagógusait pedig külön várjuk.

A megfelelő mennyiségű eszközök és alapanyagok összeállítása miatt, kérjük, hogy e-mail-ben jelezzék részvételi szándékukat 2026. február 18-ig a következő e-mail címen: csakine.dobos.laura@bnpi.hu

További információk kérhetők:

Csákiné Dobos Laura, oktatási referens

+36 30 710 7696

Tájékoztatjuk a regisztrálókat, hogy a rendezvényen a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság megbízásából fénykép és videofelvétel készülhet, melynek részletes adatkezelési tájékoztatója elérhető a honlapon (https://www.bnpi.hu/hu/adatvedelem és /https://www.bnpi.hu/uploads/194/T%C3%A1j%C3%A9kozt...). A résztvevők a programon való megjelenéssel tudomásul veszik, hogy az eseményről készült fotókat, videókat a BNPI publikálhatja.


Kapcsolódó

2022/1. - 2. Welcome to Eger

2022/1. - 2. Welcome to Eger

2022.08.23. 15:22
Willkommen in Eger [13.03.2022-19.03.2022]Wir sind beide am Sonntag den 13.03 angekommen. Da der 15.03 der ungarische Nationalfeiertag ist, war auch der Montag frei. Glücklicherweise hatten sich Kornelia und Balazs bereits Gedanken um die Gestaltung der beiden Tage gemacht und zeigten uns Eger und die Umgebung. Am Montag waren wir in Cserépfalu wandern und besichtigten die Suba-lyuk höhle, den Felhagyott kőfejtő Aufschluss und den Odor Castleruin Ausblick. Nach der Anstrengung gingen wir gemeinsam in einem Restaurant in einem Nachbarort essen.Dienstag, der 14.03 sind wir in die Innenstadt von Eger gefahren. Angefangen bei der Eszterházy Universität gab uns Kornelia eine Stadtführung und wir liefen unter anderem am Minarett vorbei, hoch zur Burg. Wir sahen uns den Heldensaal an und im gotischen Bischofspalast die Ausstellung über die Besetzung von Eger. Anschließend war es kurz vor vier, eine wichtige Uhrzeit für Eger. Um 15.52Uhr wird jeden Tag ein Schuss aus einer antiken Waffe abgefeuert, um an die Besetzung von 1552 zu erinnern.Am Mittwoch (15.03) war unser erster richtiger Arbeitstag, an dem wir erst allen vorgestellt wurden und uns anschließend begannen genauer mit dem Nationalpark zu beschäftigen. Am nächsten Tag ging es dann auch direkt in die Natur bei Bükkzsérc, um Pinienbäume (Pinus pinea) von einer Grasfläche zu entfernen. Diese beinhaltet eine wichtige und geschützte Flora und Fauna die durch die invasiven Bäume gefährdet wird. Samstags beteiligten wir uns an einer Müllsammelaktion in Andornaktálya.
Tovább olvasom